Света Архијерејска Литургија у Пули

Светом архијерејском Литургијом, дана 10. децембра текуће године, на празник Светог мученика Јакова Персијанца и Светог Јакова Ростовског, у храму Светог оца Николаја Мирликијског у Пули, прослављена је двадесет седма Недеља по силаску Светог Духа на апостоле – Педесетници.

Свету Архијерејску Литургију служили су Преосвећени Епископ захумско-херцеговачки г. Григорије, Преосвећени Епископ далматински г. Никодим, и домаћин Епископ горњокарловачки г. Герасим уз салужење: јеромонаха Севастијана (епархија далматинска), архимандрита Наума, јереја Јована Галамића, јереја Дарка Дугоњића, ђакона Миленка Лошића (епархија далматинска) и ђакона Будимира Кокотовића.

По окончању Свете Литургије Епископ Григорије обратио се присутним верницима честитавши им данашњи празник и поучивши присутне о прочитаном одломку из данашњег Јеванђеља. Након тога Епископ Герасим захвалио се бираним речима Преосвећеним Епископима Григорију и Никодиму на посети храму Светог оца Николаја у Пули и Епархији горњокарловачкој пожелевши им свако добро од Господа.

Извор: Епархија Горњокарловачка