Василије Носовић из Љубиња освојио прво мјесто на Републичком такмичењу из вјеронауке

Републичо такмичење из Православне вјеронауке 2011./12. године одржано је у суботу 19. Маја 2012. године са почетком у 11.00. Домаћин Републичког такмичења из Православне вјеронауке био је манастир Озрен, општина Петрово. Хецеговачки ученици су показали висок ниво знања. Василије Носовић из Љубиња (вјероучитељ ђакон Саша Којовић) освојио је прво мјесто. Ученица из Билеће Душанка Бјелетић (вјероучитељица Вања Шуловић) осовјила је четврто мјесто, док су ученици Кристина Продановић из Требиња и Владан Буха из Гацка, заједно са вјероучитељима Лидијом Буха и ђаконом Миланом Стањевићем, остварили запажене резултате. Братство манстира Озрен је показало велико гостопримство и несебичну љубав. Епископ Василије и епархија Зворничко-Тузланска заједно са Катихетским одбором Р.С. и Републичким педагошким заводом даривали су све учеснике.