Вазнесење Господње – Слава храма у Фојници код Гацка

Храм Светог Вазнесења Христовог у Фојници код Гацка, наставио је свој древни обичај прослављања Крсне Славе. Светом Литргијом је началствовао парох фојнички јереј Данило Дангубић. Овај двоструки празник овогодишњи у нашем граду употпунила је Крсна Слава Термо-електране Гацко. Наиме, овај гигант (који храни велики број херцеговачких породица) као своје патроне прославља Свету браћу Кирила и Методија.
„Света Браћа су Христовим Словом и посветним трудом, просветили и прословили бесловесну масу словенску и привели је истинској словесности и дали печат слави словенској. Нека би овај ваш труд био Богу угодан и постао макар мали удио Славе наших дивних просветитеља којима смо дужни до краја свијета и вијека…“, рекао је отац Данило обраћајући се руководиоцима Термо-еллектране.