Божић у Метковићу

Радосни празник рођења Господњег – Божић прослављен је и у Метковској парохији. Славље је почело вечерњом службом и налагањем бадњака, а након службе уприличен је ватромет. Свету Литургију у поноћ служио је парох Метковски Борис Чоловић. Поред великог броја наших вјерника служби Божијој присуствовали су градоначелник града Метковића г. Далибор Милан и његов замјеник г. Дамир Раић. Такође присуствовао је и доскорашњи министар правосуђа РХ г. Анте Шпрље и још неколико званица. Честитке нашим вјерницима упутили су свећеници из Метковских и околних жупа, те представници неколико сусједних општина. Након свете Литургије за све присутне било је послужење у парохијском дому, а након тога за званице Божићни пријем код Метковског пароха.