Богојављење у Билећи

На празник Богојављења у билећком Саборном храму служена је Св. Литургија, током које је освећена богојављенска вода. Свету службу и чин освећења воде служила су сва три билећка пароха уз учешће великог броја народа. Нарочиту радост ове године за све грађане Билеће имао је по први пут у историји овога града, силазак на Билећко језеро, чин освећења воде и пливања за часни крст, а у организацији ЦО Билећа.
У изузетно лијепој и молитвеној атмосфери сишло се у Литији у веома великом броју на обале језера, гдје је након молитве и обреда освећења воде, 39 учесника запливало за часни крст. Најбржа је била Ивана Табаковић, иначе једина жена међу учесницима. У наставку је припремљено послужење за све учеснике у просторијама парохијског дома. Старјешина Саборног храма у Билећи, протојереј-ставрофор Небојша Коловић уручио је златник и грамату  побједници овогодишњег пливања за часни крст, а свим осталим учесницима захвалнице.