Свети Сава у Метковићу

Велики број дјеце и вјерника Метковске парохије окупио се у суботу 27.01.2018. на Свету Литургију да прослави нашег првог Архиепископа Светог  Саву.  Свету Литургију служио је парох Метковски Борис Чоловић. Након службе преломљен је славски колач. Од  давнина Метковци имају исти обичај као и многи наши крајеви  да дјеца својим гласовима пјевају и рецитују у част Св. Саве. Тако су и ове године дјеца сабрана у храму узносила химну и пјесме нашем светитељу Сави. Након рецитовања дјеци су подјељени дарови. Ове године кума славе била је Силвана Ђорђевић која је поријеклом из Метковића, а живи у Херцег Новом. То показује да љубав према родном крају не престаје гдје год да се човјек налази. Следеће године за кумство пријавила се Ксенија Арнаут.