Васкрс у Хуму и Ђедићима

Храм Пресвете Богородице у Хуму саграђен је 1713. године и у току су припреме за почетак радова на обнови храма. У мјесецу октобру прошле године организовано је донаторско вече за обнову храма.

На празник Васкрсења Христовог код храма у Хуму окупио се велики број вјерника да присуствује вечерњем богослужењу. Пасхално вечерње служио је протојереј-ставрофор Борис Бандука који је пренио благослов надлежног Епископа Господина Григорија за почетак радова на обнови храма.

За све присутне домаћини су припремили трпезу љубави. У вечерњим часовима чланови црквенога одбора посјетили су Дом пензионера и корисницима дома даривали васкршња јаја и храну.

На Васкршњи понедељак у храму Свете великомученице Варваре у Ђедићима служена је Света Литургија.