Петровдан у Глушцима

У селу Глушци, недалеко од Метковића прослављена је храмовна слава Светих Апостола Петра и Павла. Светом Литургијом коју је служио о. Данило Боро парох Чапљински уз саслужење о. Бориса Чоловића почела је прослава ових великих угодника Божијих. Поред великог броја наших вјерника који су стигли из многих мјеста, на служби су присуствовали представници града Метковића, доградоначелник г. Мато Мустапић, са својим сарадницима. Послије јевањђеља о. Данило вјерницима се обратио пригодном бесједом о животу и раду Светих Петра и Павла. Након литије око храма и ломљења славског колача славље је настављено испред храма игром и пјесмама наших фолклорних група из Метковића и Љубиња. Ово је био први наступ Метковског фолклора који је основан средином маја мјесеца, у склопу наше парохије и СКУД „Просвјета“ Загреб, пододбор Метковић. Нашу омладину која се у великом броју окупља у парохијском дому гдје се одржавају пробе учи водитељица из КУД „Просвета“ – Љубиње. Славље које је трајало до вечери овога дана настављено је у парохијском дому уз пригодну трпезу коју су припремили мјештани овог села.