Освећење обновљеног Храма Рођења Пресвете Богородице у Старим Дулићима

У суботу 11. Августа, у селу Стари Дулићи, Епископ Григорије је служио Свету Архијереjску Литургију и освештао обновљени Храм посвећен Рођењу Пресвете Богородице. На Светој Литургији, којој је присуствовао велики број вјерника, епикопу је саслуживало више свештеника. Храм, који је по предању подигла Јелена кћерка Светог Кнеза Лазара Косовског, веома је лијепо уређен за служење свете Службе у њему. Велика љубав, вјера и несебичност породица Црногорац, које живе у овом веома лијепом селу, изродила је овај Храм, а гостопримство и срдачност истих је на све присутне оставила веома лијеп утисак. Послије Свете Литургије домaћини су приредили пригодан програм и веома богату трпезу. Овом приликом Епископ Григорије је у достојанство протојереја-ставрофора увео надлежног свештеника Небојшу Коловића и представио новог пароха автовачког јереја Миодрага Вртикапу.