Празник Успења Пресвете Богородице у Опузену

Православни вјерници из Метковске парохије окупили су се на празник Успења Пресвете Богородице у Опузену да прославе славу овог најстаријег храма у овом дијелу Неретве. Некадашњи центар православља и сједиште парохије Неретванске данас има свега два домаћинства. али се мјештани из других градова и села увијек радо окупљају на овај велики празник, у овом светом храму који ове године пуни 283. љета Господња од свог подизања, тачније првих писаних извора о њему. Ове године радост празника са нашим вјерницима подијелио је прота Дубровачки о. Славко Зорица уз саслужење пароха Метковског о. Бориса Чоловића. Врло надахнутом и поучном бесједом о. Славко обратио се вјерном народу. Послије Свете Литургије и ломљења славског колача, приремљено је послужење за све присутне у порти овога храма.