Празник рођења Христовог свечано је прослављен у парохији Метковској

Сверадосни празник рођења Христовог свечано је прослављен у парохији Метковској. Вечерњом службом у 23:00 сата и налагањем бадњака почело је празновање Божића, а настављено је светом Литургијом у поноћ. Литургији коју је служио о. Борис, парох Метковски присуствовао је велики број вјерника, а посебна радост је велики одазив наше омладине и дјеце. Такође наше славље својим доласком увеличали су жупник из Багаловића дон Августин и представник града Метковића г. Тончи Јерковић. Послије службе присутни народ окупио се у парохијском дому на послужењу које су припремили вјерници.

Други дан Божића у вечерњим сатима парохија Метковска окупила је на свечаној вечери званичнике града Метковића поводом овог великог празника. На светог првомученика и архиђакона Стефана Света Литургија служена је у селу Глушци.