Недjеља Православља у Билећи

Прва Недjеља Часног поста, Недjеља Православља дочекана је и прослављена и у Билећи. У свечаној и молитвеној атмосфери, у присуству великог броја вјерника који су се сабрали овог недjељног јутра, служено је празнично јутрење, а потом и Света Литургија којом је началствовао старјешина Саборног храма у Билећи, протојереј-ставрофор Милутин Андрић уз саслужење протојереја-ставрофора Радивоја Говедарице.

Током Свете Литургије, скоро без изузетка, сабрани око Свете Чаше су се причестили Пречистим тајнама. У бесједи којом се прота Милутин обратио вјерном народу истакнута је потреба да се чине и творе добра дјела која треба да красе сваког хришћанина, и да свако од нас треба да се преиспита шта је чинио и радио у своме животу, а за шта је ово вријеме поста особито погодно. На крају је честитајући свима овај велики дан и празник пожелио да ток поста проведу богоугодно, а на спасење и живот вјечни, позвавши све да што чешће учествују у светим богослужењима, а нарочито у Светим Литургијама, које се у Билећи служе, током овог Часног поста, више пута током једне седмице. Такође, Свете Литургије су служене и у околним селима, а на њима се причестио велики број вјерника.