Савиндан у Манастиру Тврдош

На дан када прослављамо нашег Првог Архиепископа и утемељивача наше црквене самосталности, творца писмености и просвјете Светога Саву, у Манастиру Тврдош  је служена Св. архијерејска литургија. Литургијом је началствовао умировљени Епископ ЗХиП Атанасије (Јевтић), уз саслужење јероманаха Димитрија и јерођакона Порфирија. У току литургије Владика је пригодно бесједио. Посебно мјесто у бесједи су заузимала дјеца, која су и овог пута у великом броју присуствовала литургији. Послије причешћа приступило се ломљењу славског колача. У љубави и радости, како нас је учио Св. Сава, послије Божанствене литургије, народ се окупио испред свога храма, гдје је уприличено послужење.

Бесједа Владике Атанасија