Света Литургија у Храму Светог Преображења Господњег у Требињу

4. \17. марта, у Недјељу cиропусну, , у Храму Светог Преображења Господњег у Требињу, Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ захумско-херцеговачки и приморски Господин Григорије, уз саслуживање требињских свештеника: протопрезвитера-ставрофора Стевана Ковачевића, протопрезвитера-ставрофора Николе Јанковића те презвитера Никице Ајдера, Мирослава Ратковића, Милана Унковића и ђакона Владимира Вукановића. После Светог Јеванђеља, многобројном вјерном народу, бесједом се обратио Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Григорије.

Бесједа Еп. Григорија