Благовијести слава храма Херцеговачка Грачаница

На празник Благовијести служена је Света Литургија у храму Херцеговачка Грачаница, којој је данашњи празник и храмовна слава. Свету Литургију служио је јереј Александар Илић. У цркви препуној народа и дјеце, присутни су били и овогодишњи учесници манифестације „Дучићев дан“. Послије читања Светог јеванђеља о. Александар се вјерном народу обратио надахнутом бесједом. По обиласку литије око храма, испред цркве пререзан је славски колач и одслужен помен пјеснику Јовану Дучићу. Вриједни домаћини су за све присутне, у Дому на Црквини, припремили славску трпезу.

Бесједа о. Александра Илића