Света велика – страсна седмица у Мостару

У току Велике – страсне седмице у Мостару савршавана су Богослужења, која нарочито указују на догађаје из живота Господа нашег Исуса Христа, пред Његово крсно страдање.

У Велику сриједу, у Храму Рођења Пресвете Богородице, презвитер Бранимир Боровчанин служио је Литургију Пређеосвећених дарова, уз саслужење ђакона Бранислава Рајковића. У наставку Литургије савршена је Света тајна јелеосвећења.

На Велики четвртак, презвитер Марко Гојачић служио је Вечерњу Литургију Светог Василија Великог. Касније, истог дана, мостарско свештенство са вјерним народом служило је Јутрење Великог петка у Храму Рођења Пресвете Богородице у Мостару, а послије и у Храму Вазнесења Христовог у Бијелом Пољу.

На сам Дан Христовог страдања, ујутро, служени су Царски часови и Изобразитељна, а касније у своје вријеме и Вечерња служба са изношењем Плаштанице, након које је сужено Јутрење Велике суботе уз пјевање Статија.