Ходочасници из Херцеговине и Требиња на ходачашћу ка Манастиру Острог

Као и претходних година млади из Требиња, њих шеснаест, су се 10. маја у 17 часова скупили испред храма Св. Великомученика Георгија у Горици да узму благослов од свог свештеника Александра Илића и након молитве у храму кренули су на ходочашће у манастир Острог и стигли 11. маја у 17 и 30 у Доњи манстир Острог, гдје ће сачекати сутрашњу Свету Литургију и причестити се светим тајнама и принјети свецу молитвене поздраве из родног Требиња. Групу омладинаца су и ове године водили Миљан Ковачевић, Славиша Телебак , Огњен Кујунџић и Славомир Тодоровић који су и претходне године ишли утврђеном рутом.

Ово је само једна од многих група младих из Херцеговине који се сваке године одлучују на овај подвиг жртве и љубави према Светом Василију Тврдошком и Острошком, а следујући примјеру старих херцегваца који су барем једном или два пута годишње ишли из херцеговачких села на поклоњење светитељу и приносили дарове срца за своје домове и породице.