Празник Свете великомученице Марине на Зијемљима

Православни хришћани из села Зијемља и околних крајева окупили су се о Спомену Свете великомученице Марине – Огњене Марије на Светој евхаристији. Божанственом литургијом началствовао је високопреподобни архимандрит Данило, игуман манастира Житомислића, уз саслужење протопрезвитера ставрофора Радивоја Круља, презвитера Милана Бужанина, Небојше Радића и Бранимира Боровчанина, и вјерног народа Божијег.

Након присаједињења Тијелу и Крви Господа нашега Исуса Христа, и молитвеног призива Светој великомученици Марини, вјерни су се присјетили и својих пострадалих и упокојених сродника, како би и они чули ријечи попут оних упућених прослављеној великомученици: „Радуј се, Марино, разумна голубице Христова, кћери Сиона вишњега, јер приспје дан твога весеља!”

Бесједа Игумана Данила