Daily Archives: 12. августа 2012.

Света Архијерејска Литургија у Саборном храму у Требињу и братски састанак свештенства и монаштва на Ублима код Требиња

Дана 12. августа 2012. године Господње, у недељу десету по Духовима, када наша Света Црква прославља Преподобну Мати Ангелину Српску, Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Преображења Госдодњег у Требињу служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије уз саслужење свештенства и ђакона. Након пригодне бесједе Епископ је позвао народ на прославу Крсне Славе Саборног храма и града Требиња.

Истога дана на Ублима код Требиња, са почетком у 18 часова, одржан је братски састанак свештенства наше Епархује. Састанаку су присуствовали Његово Преосвештенсво Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије, Умировљени Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Атанасије и свештеници и игумани Епархије ЗХиП.

Посјета игумана тврдошког Аљасци

По благослову Епископа Западно-америчког Максима, игуман тврдошки јеромонах Сава, заједно са јеромонахом Јованом Бабићем и свештеником Блашком Параклисом, на празник Светог Германа Аљаског посјетио је Аљаску и острво Кодијак, гдје се налазе мошти Светог Германа Аљаског. Архијерејску Литургију је служио Епископ Сан Франциска Америчке православне цркве Бенџамин. На литургији је присуствовао велики број православних из свих крајева свијета и посебно велики број православних Алеута -Ескима, који живе на Аљасци.
Епископ Бенџамин, као уздарје за посјету, даровао је за нашу Епархију и Манастир Тврдош, двије честице моштију Светога Германа Аљаског.

Парастос у Сливљима

У недјељу, 12.августа 2012.г.Г., у сливаљском новоосвећеном храму Светог Владике Николаја, у склопу традиционалналног сабора „Точак“, служен је парастос Сливљанима пострадалим у потоњем отаџбинском рату.

Бесједа о. Данила Дангубића

О. Данило Дангубић – Бесједа у Сливљима