Daily Archives: 1. септембра 2012.

Семинар за вјероучитеље одржан у Требињу

У организацији Епархије ЗХиП и Катихетског одбора БиХ у суботу 01. септембра у Требињу одржано је стручно усавршавање, за вјероучитeље са подручја Митрополије дабробосанске и епархије Захумско- херцеговачке и Приморске. На почетку семинара присутне је поздравио јереј Синиша Шаренац и захвалио се свима који су помогли да организујемо једно овако стручно усавршавање за вјероучитеље. Предавачи на семинару били су; протојереј-ставрофор др Владимир Вукашиновић који је говорио на тему: Пастирско-литургијски аспект вјерске наставе, проф. др Драгољуб Крнета на тему: Настава православне вјеронауке и инклузивна настава и мр. Славољуб Лукић на тему: Вредновање васпитно-образовног рада. Послије сваког предавања предвиђено је било вријеме за дискусију, у коме су предавачи и вјероучитељи размјењивали мишљења и искуства. По завршетку радног дијела за све присутне био је припремљен ручак у епархијској трпезарији.