Daily Archives: 22. септембра 2012.

Освећење храма Светог Саве у Самобору

У суботу , 22. септембра 2012 . године, у селу Самобору освештан је храм посвећен Светом Сави, првом архиепископу српском. Свету Архијерејску Литургију служио је Епископ Будимљанско – Никшићки г . Јоаникије уз саслужење Епископа Захумско – Херцеговачког и Приморског г . Григорија , те многобројног свештенства и монаштва. Литургијском сабрању присуствовао је велики број вјерника из околних села. Сви присутни су имали прилику да се окријепе послужењем и ручком који су поводом освештања Храма , срдачно припремили домаћини овога села.

У Саборном храму у Требињу одржан концерт хора „Јединство“ из Котора

Дана 22. септембра 2012. године, у Саборном храму светог Преображења Господњег у Требињу, црквени хор ,, Јединство,, из Котора одржао је концерт духовне музике. Хор баштини традицију још од 1839 године , а данас се налази под диригентском палицом ђакона мр. Михаила Лазаревића. Публика у Требињу чула је духовне песме српских и руских композитора, а након концерта у Епархијском дому приређена је трпеза и заједничко дружење.