Daily Archives: 28. јула 2013.

Света литургија у Слипчићима

У недјељу 15./28. јула 2013. године одржано је Евхаристијско сабрање у селу Слипчићи, код Мостара. Свету литургију са вјерним народом, служили су презвитери Небојша Радић и Бранимир Боровчанин, након чега су сви присутни почашћени ручком, који су домаћини припремили.

Еп. Григорије – Бесједа у Саборном храму у Требињу

Света Архијерејска Литургија у Саборном храму у Требињу

Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму у Требињу служио је Епископ ЗХиП Григорије. Епископу су саслуживали свештеници ЦО Требиње као и свештеник Љубиша Брњош, парох у Флориди (САД). Послије читања Светог Јеванђеља вјерном народу је бесједио Епископ Григорије.

Тонски запис бесједе:

Света Литургија у селу Блаце код Коњица

У напуштеном и спаљеном планинском селу Блаце, код Коњица, у новобновљеној Капели служена је Света Литургија и обављен обред освећења звона . Свету Литургију служио је, парох коњички јереј Милан Бужанин. Светој Литургији присуствовало је око педесет људи, пријератних становника овог и околних села. У планинском селу Блаце до протеклог рата живили су Срби , а од страшних злочина у љето 1992 .г. , кад је комплетно село спаљено и извршен стравичан масакр над становништвом које се затекло у селу, после заузимања села од муслиманских и хрватских снага, тамо не живи нити једна породица, нити је обновљена ни једна кућа . Послије Свете Литургије служен је парастос за све пострадале у протеклом рату, а након тога домаћини, пријератни становници овог села , припремили су за све присутне трпезу љубави.

Ц.О. Коњиц