Daily Archives: 3. септембра 2013.

Графити мржње на православној цркви у Дубровнику

На православној цркви у Дубровнику јутрос су осванули графити мржње, међу којима и „Србе на врбе“. Поводом овог немилог догађаја градоначелник Дубровника г. Андро Влахушић посјетио је пароха дубровачког протојереја Владана Перишића и изразио најоштрију осуду овог скандалозног чина. У званичном саопштењу градоначелник је између осталог рекао :
„У име Града Дубровника и Дубровчана изражавам најоштрију осуду и згражање над порукама мржње и фашизма на дубровачким улицама. Дубровник то није. Аутори ових скандалозних графита тешко се могу сматрати Дубровчанима и никако нису дионици дубровачког духа толеранције, разумијевања и узајамног поштовања који се међу људима на овој хриди развијао више од тисућљећа…

Дубровник је био и остат ће мултикултуралан и мултиконфесионалан град у којем све вјерске и националне мањине стољећима живе у сложним и пријатељским односима и зато се надам како ће у најскоријем року правосудне и полицијске службе изолирати и најстроже казнити кривце који су безумним чином увриједили све оно на што смо у Дубровнику највише поносни.“