Daily Archives: 8. септембра 2013.

Еп. Григорије – Бесједа у Мостару

Света архијерејска литургија у Мостару

У Недјељу 11. по Духовима, на дан Светих мученика Адријана и Наталија, Његово преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и приморски Господин Григорије служио је Свету литургију у Мостару, уз саслужење протопрезвитера ставрофора Радивоја Круља, презвитера Бранимира Боровчанина и Марка Гојачића, ђакона Владе Вукановића и Бранислава Рајковића, и вјерног народа мостарског.

Проповиједајући, након прочитаног зачала из Еванђеља по Матеју, Епископ Григорије истакао је значај опраштања међу људима.

Бесједа Еп. Григорија

Молебан за почетак нове школске године у Чапљини

У једанаесту недјељу по Духовима, 8. септембра 2012. године, парох чапљински, јереј Данило Боро, служио је у чапљинској цркви Свету Литургију и молебан – призив Светог Духа за почетак нове школске године, за више од двадесетак ђака који похађају православну вјеронауку у двије основне школе у Чапљини.