Daily Archives: 14. септембра 2013.

Монашење у Манастиру Житомислић

Манастир Благовештења Пресвете Богородице у Житомислићу постао је богатији за два нова монаха. У суботу 14/1 септембра, када празнујемо спомен Светог Симеона столпника и почетак новога индикта, Преосвећени Г. Григорије Епископ Захумско-Херцеговачки служио је свету архијерејску литургију у Житомислићу. Епископу су саслуживали свештеномонаси и свештеници из Херцеговине као и свештенство из суседних епархија, Будимљанско-Никшићке, Бихаћко-Петровачке и Зворничко- Тузланске. Посебну радост и благослов овом сабрању учинио је својим присуством умировљени епископ Атанасије. На крају јутарње службе, а пред почетак Литургије, игуман житомислићке обитељи Данило привео је двојицу искушеника Слађана Манигоду и Бориса Палибрка који су примили расофорни постриг, добивши нова монашка имена – Гаврило и Владимир. Гаврило по арханђелу благовеститељу еванђељске радосне вијести и чувару благовештењске житомислићке обитељи и Владимир по ђакону и једном од осморице новопросијалих мученика житомисличких. Владика је у својој проповеди нагласио како је ово још једна и веома значајна обнова овога манастира.