Daily Archives: 19. децембра 2013.

Бесједа јереја Дражена Тупањанина на Никољдан

Еп. Григорије – Бесједа у Манастиру Тврдош на Светог Николаја

Еп. Атанасије – Бесједа у Манастиру Тврдош на Светог Николаја

Прослава Светог Николаја у Манастиру Тврдош

Поводом празника Светог Николаја, у Манастиру Тврдошу служенo је празнично вечерње са петохљебницом. На сам дан празника Светом Архијерејском Литургијом началствовао је Епископ ЗХиП Г. Григорије, уз саслуживање Владике Атанасија, игумана тврдошког Саве, игумана Михајла (Св. Архангела код Призрена), протојереја Николе Јанковића, јереја Мирослава Ратковића, јерођакона Порфирија и ђакона Владе Вукановића. Након читања Светог Јевађеља бесједио је Владика Атанасије. У Светој Тајни Евхаристије су учествовали и бројни вјерници који су се овом приликом сабрали у Манастиру Тврдошу, да саборно прославе великог угодника Божијег Светог Николаја и да причешћујући се Животворним Тајнама Тијела и Крви Господње постану заједничари светих и пријатељи Божији. Послије освећења славског колача и жита, Епископ ЗХиП Г. Григорије је поздравио све присутне и честитао славу Еп. Атанасију и свима свечарима. Празновање Светитеља Божијег Николаја, и славе Владике Атанасија, настављено је у монашкој трпезарији славским ручком.

Еп. Атанасије – Бесједа у Манастиру Тврдош на Светог Николаја

Еп. Григорије – Бесједа у Манастиру Тврдош на Светог Николаја