Daily Archives: 7. фебруара 2014.

Епархијски дани 2014. – Прослава Светог Григорија Богослова у Петропавловом манастиру

Празник Светог Григорија Богослова, који је и имендан архипастира Богоспасаване Епархије Захумско-херцеговачке и приморске епископа г. Григорија, свечано је прослављен у Петропавловом манастиру. Свету Архијерејску Литургију служио је епископ Григорије уз саслужење епископа Атанасија, те свештенства и ђаконства наше Епархије. Овом приликом су замонашени наша сабраћа Бојан и Јован, који су добили монашка имена Теофил и Павле. Празничном бесједом, послије читања Светог Јеванђеља, вјерном народу се обратио Владика Атанасије. По завршетку Свете Литургије преломљен је славски колач и припремљена је трпеза љубави у манастирској трпезарији.

Бесједа Владике Атанасија