Daily Archives: 1. октобра 2014.

Oбнова матичних књига парохије чапљинске

На иницијативу Црквене општине Чапљина од  1. октобра почиње прикупљање података како би се обновиле матичне књиге крштених парохије чапљинске. У току протеклог рата 1992. године поред храмова који су уништени, али чија је обнова у току, изгорела је богата архива парохије  која обухвата и све матичне књиге ( књига крштених, венчаних, умрлих). Трудом свештеника који су били на парохији након рата обновљен је мали део ове богате архивске грађе.

С тим у вези молимо све који живе на подручју општине Чапљина ( Чапљина, Тасовчићи, Пребиловци, Клепци, Габела, Речице), као и оне који живе у дијаспори да податке о крштењу, венчању ( уколико су крштени и венчани на подручју парохије чапљинске) доставе на следећу мејл адресу spcocapljina@gmail.com.

С обзиром да велики број људи данас има приступ фејсбуку, податке можете слати и на профил Хуманитарно друштво Добротвор Чапљина.

Сви који немају приступ интернету податке могу доставити у канцеларију ЦО Чапљина у договорено време са свештеником.

Контакт телефон 065/923-990

С поштовањем,