Daily Archives: 10. новембра 2014.

Света архијерејска литургија у Мостару

У Недјељу двадесетдругу по Педесетници, а о спомену Светог Мученика Нестора, Свету архијерејску литургију у Мостару служио је Епископ захумски и приморски Господин Григорије, уз саслужење протопрезвитера ставрофора Небојше Коловића, протопрезвитера ставрофора Радивоја Круља, презвитера Небојше Радића, презвитера Бранимира Боровчанина, ђакона Бранислава Рајковића и вјерног народа Мостара и околних крајева.

Тумачећи јеванђелску причу о убогом Лазару и богаташу, Епископ Григорије указао је на њен значај у смислу спасења кроз однос са ближњима.

Бесједа Еп. Григорија