Daily Archives: 22. марта 2015.

Дневник РТРС – Прилог о повратку у Житомислиће

Предавање о. Гојка Перовића у Требињу

Дана, 21. марта 2015. године, са почетком у 19 часова, у организацији Српско православне Црквене општине у Требињу одржано је предавање на тему „О Часном посту“. Предавање је одржао протојереј-ставрофор Гојко Перовић, ректор Богословије Светог Петра Цетињског на Цетињу, у Епархијској библиотеци Преподобни Јустин Нови Ћелијски у Требињу. У уводном слову старјешина Саборног храма Светог Преображења Господњег у Требињу, јереј Младен Жуловић, представио је о. Гојка Перовића окупљеном народу, захваливши му се на доласку у Требиње, након чега је почело предавање.

Говорећи о Часном посту, о. Гојко је слушаоцима бесједио и о припремним недјељама прије Часног поста, као и о недјељама у вријеме Часног поста, њиховом значењу и значају за вјернике. Након завршеног предавања отац Гојко је одговарао на питања окупљених, послије чега је, како је и започело, молитвом завршено ово предавање.

ЦО Требиње