Daily Archives: 8. септембра 2015.

Молебан за почетак школске године у Невесињу

У 14. недељу по Духовима у Саборном храму Вазнесења Христовог у Невесињу, након Свете Литургије служен је молебан за почетак школске године. Молебан је служио јереј Младен Чалија уз саслужење протојереја-ставрофора Радивоја Говедарице. Након молебана окупљеној дјеци се обратио отац Младен, пожеливши им сретан почетак школске године и много успјеха у истој.

Света Литургија у Саборном храму у Требињу

У недјељу четрнаесту по Духовима, 6. септембра 2015. године, када наша Света Црква прославља Светог свештеномученика Евтихија и Свету мученицу Сиру, Свету Литургију у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу служио је јереј Дражен Тупањанин, уз саслужење протојереја Страхиње Јањића, пароха храма Светог Саве у Јужној Аустралији, Adelaide – Woodville Park, и свештенства и ђакона Саборног храма. Црква је била испуњена вјерним народом који се сабрао око Св. Тајни Христових. Послије читања Светог Јеванђеља, о. Дражен се, пригодном бесједом, обратио вјерном народу.

Српска православна
Црквена општина у Требињу