Daily Archives: 5. октобра 2015.

Предавање у парохијском дому у Гацку

У организацији Црквене општине Гацко, у сали Парохијског дома у Гацку у суботу 3. октобра са почетком у 20 часова, организовано је предавање на тему: ТЕОРИЈА ЕВОЛУЦИЈЕ – ИСТИНА ИЛИ ЗАБЛУДА.

О овој занимљивој теми, у присуству великог броја заинтересованих слушалаца, говорио је професор др Радмило Рончевић, хирург, научни саветник Медицинског факултета у Београду. Професор Рончевић, поријеклом Гачанин, у свијету познати стручњак из области медицинске науке, успио је да свој научни став по питању теорије еволуције успешно пренесе разноликој публици окупљеној на овом занимљивом излагању. Овај догађај је и медијски испраћен од стране локалног радија и Херцег телевизије из чије архиве ће се моћи преузети аудио и видео запис поменутог догађаја.

Света Архијерејска Литургија у Требињу

У недјељу 18. по Духовима, 4. октобра 2015. године, на празник Оданија Воздвижења Часног Крста и дан Светог апостола Кодрата и Св. Димитрија Ростовског, у Саборном храму Светог Преображења Господњег служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Григорије, уз саслужење протојереја-ставрофора Момчила Пејичића, Николе Јанковића, јереја Дражена Тупањанина, Александра Илића, Немање Дражића, Никице Ајдера и ђакона Владимира Вукановића и Ратка Зубца. Након ријечи Светога Јеванђеља бесједом се обратио Епископ Григорије. На Светој Литургији појао је женски пјевнички хор Саборног храма. Послије Свете Литургије уприличено је послужење у порти храма.

ЦО Требиње

Бесједа Еп. Григорија