Daily Archives: 11. априла 2016.

Архијерејска литургија у Дубровнику

Епископ ЗХиП Г. Григорије служио је Свету архијерејску литургију у храму Благовјештења у Дубровнику. Епископу су саслуживали старјешина храма протојереј Владан Перишић, протојереј Стеван Ковачевић и ђакони Миро Бошковић и Владо Вукановић.

Средопоснa недељa у Горњем Храсну

Средопосне недеље 10. априла 2016. године, људи пореклом из Горњег Храсна који су ратом 1992. године расејани по свету, сабрали су се на Свету литургију, у родном селу око разрушеног храма Рођења Светог Јована Крститеља. Свету Литургију служио је парох метковачки протојереј – ставрофор Борис Чоловић, уз саслужење пароха чапљинског јереја Марка Гојачића. Литургији је присуствовало преко стотину људи као и велики број деце. Важно је истаћи да је претходне недеље организована акција насипања пута од села до храма, чиме је умногоме олакшан долазак верних. Након Свете Литургије организован је састанак одбора за обнову храма као и трпеза љубави за сав народ.

Парох чапљински
јереј Марко Гојачић