Daily Archives: 10. јуна 2016.

Квиз на тему библијске историје

На крају школске године, ученици шестих разреда Основне школе ,, Вук Караџић“ , који су похађали часове додатне наставе из православне вјеронауке , у Епархијском дому у Требињу су приредили квиз на тему библијске историје. Разноврсне задатке су брзо и добро рјешавали, а најуспјешнија је била екипа ,, Цариград“. Реализацију квиза су помогли свештеници Саборног храма, што га је учинило знатно занимљивијим.

Слава Саборног храма у Чапљини

Празник Вазнесења Господњег свечано је прослављен у Чапљини. Свету литургију служио је протојереј – ставрофор Радивоје Круљ, уз саслужење протојереја – ставрофора Бориса Чоловића, јереја Данила Бора, јеромонаха Марка, и надлежног пароха Марка Гојачића. Велики број верника причестио се Телом и Крвљу Христовом. Након Литургије и литије око храма, преломљен је славски колач а славље је уз песму настављено у парохијском дому.