Daily Archives: 16. јуна 2016.

Најбољи ученици из вјеронауке код патријарха Иринеја

Његова светост патријарх српски Иринеј примио је у Патријаршији у Београду ученике шестог разреда из Републике Српске ,који су показали најбоље резултате на републичком такмичењу из православне вјеронауке у Републици Српској. Међу најбољима биле су и ученице ЗХиП епархје, Тамара Богдановић ОШ ,,Свети Сава“ Љубиње и Миа Мијановић ОШ,,Свети Василије Острошки „ Требиње.

Обраћајући се дјеци и вјероучитељима, којима је подијелио пригодне поклоне дјечијег православног часописа ,,Звонце“, патријарх Иринеј је нагласио да су Срби у Србији и Републици Српској један јединствен српски православни народ.

Дјеци из Републике Српске се указала дивна прилика да посјете градове,цркве и манастире у Србији, као и Бели двор на Дедињу.

Путовање је организовао Републички педагошки завод Републике Српске у сарадњи са Катихетским одбором Српске православне цркве а посебна захвалност за организацију овог путовања припада Славољубу Лукићу назорнику за вјеронауку при РПЗ.

Вјероучитељица
Неда Гудељ