Daily Archives: 17. августа 2016.

Света Литургија у селу Длакоши

Братство Милидраговића већ неколико година уназад саборује у селу Длакоши које се налази на магистралном путу Билећа – Љубиње, тридесетак километара од Билеће. Саборовање је почело окупљањем код цркве Светог Великомученика Георгија гдје је служена Света Литургија.

Дружење је настављено у парохијском дому који је некада био у власништву Милидраговића. Након што је одлучио да се одсели из тих крајева домаћин је кућу и нешто земље придарио цркви. Иако је ова кућа једно вријеме служила и као сеоска школа у народу је за њу остао назив „попова кућа“. Видјевиши да је заоставштина њиховог претка пропала, братство Милидраговића је одлучио да је обнови и да јој врати стару функцију, окупљање народа Божијег након службе. Обнова је завршена 2010. године и од тада се Милидраговићи сваке године окупљају код своје светиње.