Daily Archives: 4. децембра 2016.

Прослављена храмовна слава Манастира Жањица

У Манастиру Ваведења Пресвете Богородице, на острвцету Жањица при улазу у Бококоторски залив, који је метох Манастира Тврдош, прослављена је храмовна слава. Свету литургију служили су протојереј Благота Васиљевић и јеромонах Порфирије, уз присуство бројног вјерног народа. Након причешћа сабраних и опхода око храма приступило се ломљењу славског колача. Домаћини су за све присутне припремили трпезу љубави.

Прослава празника Ваведења Пресвете Богородице и славе манастира Добрићево

Прослава празника Ваведења Пресвете Богородице и славе манастира Добрићево почела је вечерњим богослужењем уз бројно присуство вјерног народа. На дан празника Свету Литургију служио је протојереј Никола Јанковић уз саслужење јереја Александра Шмање и Александра Грчића. Молитвеном слављу присуствовао је велики број вјерних који су дошли из оближњих крајева да заједно прославе славу ове велике светиње. Вјерним је бесједио отац Никола.

Након причешћа сабраних и опхода око храма приступило се ломљењу славског колача и освећењу славског жита. У наставку се приступило трпези љубави која је била припремљена у манастирској трпезарији.

Бесједа о. Николе Јанковића