Daily Archives: 22. децембра 2016.

Посјета првачића Храму Св. Великомученика Георгија у Горици

Као и претходних година око Никољдана у посјету горичком храму долазе ђаци првачићи из ОШ „Св. Василије Острошки“ предвођени својим учитељицама. Ове године су храм посјетила четири разреда. Дјеца су у храм донијела своје осмјехе и молитве, припремила и по неку рецитацију, отпјевала неку лијепу пјесмицу и сви скупа са свештеником прочитали молитву. Дјечија знатижеља се открила у бројним постављеним питањима, али и одговорима које су добили у разговору са свештеником. Након кратке поуке, и подјељених поклончића, завршен је овај интерактивни час вјеронауке. Захвалност дугујемо учитељицама које су довеле малишане, као њиховој одличној сарадњи са нашим вјероучитељицама.

Никољдан у ластванској школи

Захваљујући фондацији World Vision БиХ малишани у подручном одјељењу основне школе Јова Јовановић Змај у Ластви, обрадовани су пакетићима које им је у поводу Никољдана, 20.децембра 2016.године подијелио парох источносарајевски Данило Дангубић.