Daily Archives: 23. јула 2017.

Света Литургија у Саборном храму у Требињу

У Саборном храму у Требињу Свету Литургију служио је игуман дечански Сава(Јањић), уз саслуживање свештеника ЦО Требиње и учешће Епископа ЗХиП Григорија. Послије читања Светог Јеванђеља, игуман Сава се окупљеном вјерном народу обратио надахнутом бесједом.

Света Литургија у селу Џепи код Коњица

У Недељу 23. јула 2017.г., у селу Џепи  код Коњица, у Цркви Св.Архангела Гаврила служена је Света Литургија  и прослављена храмовна слава. Свету Литургију служио је парох  коњички  јереј Милан  Бужанин.  Светој Литургији присуствовало је око двјеста људи, пријератних становника овог и околних села. У  овом селу Света Литургија  служи се  сваке године у другу недељу по Празнику Светих Апостола Петра и Павла . У Џепима  су до протеклог  рата Срби били већинско становништво , а сад тамо живи једна породица са два старија члана.