Daily Archives: 25. септембра 2017.

Слава цркве и помен жртвама логора у Челебићима

У Недјељу  24. септeмбра 2017.г.  ,  у насељу Челебићи код Коњица, прослављена је храмовна слава Храма Рођења Пресвете Богородице. Свету  Литургију   служио је јереј Марко Гојачић парох чапљински   уз саслужење протонамјесника Славише Ђурића пароха бугојанског  и јереја Милана Бужанина пароха коњичког. Отац Марко  је све присутне поздравио пригодном бесједом, а  након свете Литургије, Парастоса  и  Литије   пресјекао је славски колач,  уз присуство  многобројног благовјерног народа из  Челебића, Коњица, Јабланице и околних села и насеља . У наставку је приређена трпеза љубави испред  Цркве, коју су припремили   домаћин Борислав Аврамовић  са својом породицом, а припадници Оружаних Снага БиХ су пружили несебичну подршку материјално техничким средствима и присуством војника из касарне у Билећи.
Црква Успења Пресвете Богородице саграђена је 1860.г. залагањем и трудом домаћина Марка Манигоде из мјеста Добригошће, који је мученички пострадао од турских зулумћара, а у протеклом рату је била уништена и девастирана у потпуности, а обновљена је 2011.г.

Бесједа о. Владана Перишића, Јн 3,13-15