Daily Archives: 26. јануара 2018.

Пријем поводом прославе Савиндана у Билећи

У организацији ц.о.Билећа, већ традиционално, у част прославе Савиндана приређен је пријем у просторијама парохијског дома Саборног храма у Билећи. Светосавском пријему присуствовали су представници Општине Билећа, представници СКД „Просвјета“ из Билеће, директори средње и основних школа, преставници локалног радија, културно-умјетничких друштава, полиције и ватрогасне јединице Билећа, приватници и добротвори Саборног храма.
У оквиру вечери, отворена је изложба слика које су дариване као прилог за обнову Саборног храма, а трудом и залагањем академског сликара госп. Драга Вучића. Слике су прикупљене са разних ликовних колонија, а аутори су академски сликари из градова попут Брчког, Бијељине, Пала, Шабца, Вишеграда, Требиња, као и Билеће.
Све сабране поздравио је у име црквене општине јереј Данило Боро нагласивши важност личности и дјела Св.Саве, као и важност окупљања у његово име и име Христово. Он је том приликом честитао свима предстојећу славу Светог Саву.