Daily Archives: 18. фебруара 2018.

У Бару представљена књига владике Григорија „Преко прага“

У препуној сали дворца Краља Николе у Бару, у суботу 17.2.2018. је у организацији Српског културног друштва Словољубве организовано књижевно вече поводом нове књиге Владике Григорија „Преко прага“.

Уводно слово одржао је протојереј-ставрофор Слободан Зековић, парох барски и настојатељ храма Светог Јована Владимира.

О књизи и аутору говорили су проф. др Јелица Стојановић, професор на катедри за српски језик и књижевност у Никшићу, мр Милорад Дурутовић асистент на истој катедри и угледни књижевни критичар и Маја Симовић професорица српског језика и књижевности из Бара.

На крају је и Епископ захумско-херцеговачки господин Григорије говорио о својој књизи и прочитао неке одломке из исте.

Вече су уљепшали виолинисткиња Милена Јарамаз и пијанисткиња Ана Вуказић.

Извор: www.mitropolija.com
Дејан Вукић

Градско такмичење из Православне вјеронауке

У суботу, 17. 02. 2018.године у требињској Основној школи “Свети Василије Острошки“,  одржано је градско такмичење из Православне вјеронауке.

У познавању Старог завјета такмичило се десет ученика из три требињске школе, и показали изузетно знање. Троје најбољих учесника су по броју бодова стекли право на учествовање на регионалном (епархијском) такмичењу:

1.       Благоје Бјелица, 100/93, ЈУОШ  „Јован Јовановић Змај“,

2.      Драгана Зотовић, 100/92, ЈУОШ „Свети Василије Острошки“,

3.      Милица Макитан, 100/91, ЈУОШ „Вук Караџић“.

Побједницима на предстојећем такмичењу желимо успјех и напредовање у сваком добру.

Мирјана Зиројевић