Daily Archives: 26. маја 2018.

Света Литургија у селу Загорице  код Коњица

У суботу 26. маја 2018.г. у селу Загорице  код Коњица  освећена је новообновљена капела и  служена је Света Литургија . Свету Литургију служио је парох  коњички  јереј Милан Бужанин.  Светој Литургији присуствовало је око тридесет  људи пријератних становника овог и околних села.  Послије Свете Литургије домаћини из овог села  Спасоје Л. Куљанин и Ђуро Си. Куљанин припремили су  за све присутне трпезу љубави  .

Обнову капеле финансирали су Спасоје Л. Куљанин и Ђуро Си. Куљанин, а Ђуро је приложио и ново звоно за ову капелу.

У Загорицама  су до протеклог  рата Срби били већинско становништво , а сад тамо живи једна   породица.

Слава цркве светог Николе у Дувну

У суботу, уочи Педесетнице прослављена је слава цркве светог Николе у Дувну (Томиславграду).  Окупио се велики број православних вјерника из Дувна и Дувњака из исељеништва, али и гостију католика и муслимана. Присутни су били и гвардијан фрањевачког самостана, као и дувањски имам. Свету литургију је служио парох мостарски, протојереј ставрофор Радивоје Круљ. У надахнутој проповиједи прота Круљ је истакао значај примјера светог Николе у снази вјере која траје и обнавља се непрекидно. Свети Никола је ватрено бранио исправно вјероисповједање, а оно је синоним за љубав. Протојереј Круљ је тскођер одслужио и помен за мученички пострадале Србе у селу Цебаре 1941., за 137 жена, дјеце, стараца и одраслих људи, као и стрaдалнике цијелог дувањског краја.