Daily Archives: 6. јуна 2018.

Мала олимпијада предшколаца вртића Света Евгенија-царица Милица

Сваке године средином љета вртић Св.Евгенија-царица Милица организује спортску приредбу у част предшколаца који у септембру прелазе у школске клупе. Кроз различите спортске дисциплине дјеца се уче раду и животу у заједници, и кроз различите вјештине испољавају и развијају своје таленте. Захваљујући пажљивом раду васпитачица које охрабрују овај развој личности, малишани се лакше привикавају на школске обавезе које их чекају послије.
Пуно дјечијих осмјеха, награде и медаље за све учеснике означиле су крај и нови почетак још једне успјешне генерације предшколаца.

Слава капеле у селу Локве

У недељу 03.06.2018. године у селу Локве свечано је прослављена слава капеле посвећена цару Константину и царици Јелени. Свету литургију служио је парох благајски јереј Бранимир Боровчанин. Послије свете литургије и ломљења славског колача дружење је настављено уз трпезу љубави.