Daily Archives: 22. октобра 2018.

Бесједа Еп. Димитрија у Мостару 21.10.2018.

Света архијерејска литургија у Мостару

У Недјељу двадесет прву по Духовима, о спомену Светих отаца VII Васељенског сабора, Преподобне Пелагије и Преподобне Таисе, Светом архијерејском литургијом, први пут у Мостару, након избора, хиротоније и устоличења, началстовао је, Његово преосвештенство, Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије. У Божанственом благодарењу Епископу Димитрију саслуживали су пароси мостарски: протопрезвитер ставрофор Радивоје Круљ, ставрофор Небојша Радић, презвитер Бранимир Боровчанин, ђакони: Владимир Вукановић, Милош Мандић и Бранислав Рајковић, као и вјерни народ Мостара и околних крајева, од Бијелог Поља до Житомислића, потврђујући својим сабрањем на једном мјесту  пријем и прихватање свог новог Епископа, примајући и Тијело и Крв Христову, коју им раздјели.
Током Свете литургије Црква Божија, руком Епископа Димитрија, крстила је и у заједницу мостарских и свих хришћана примила је Мирелу и Луку, на шта се у својој бесједи нарочито осврнуо владика Димитрије, исказујући, прије свега, велику радост, поводом овог Сабрања у Мостару.

Бесједа Еп. Димитрија