Daily Archives: 20. децембра 2018.

Првачићи окитили прво божићно дрво

Ученици првог разреда Основне школе „Вук Караџић“ данас су окитили прво божићно дрво у саборном храму Светог преображења Господњег у Требињу. Сњежана Гачевић, професор разредне наставе у овој васпитно-образовној установи, каже да је ово традиционална посјета нашем храму гдје дјеца увијек буду срдачно дочекана уз свештениково предавање.

„Дјеца су се данас учила основама вјеронауке, трудећи се да сачувамо нашу традицију и не заборавимо обичаје. Учили су како се правилно крсти. Обојила су никољданске чизмице и украсили дрво свјећицама и бомбонама“, казала је она.

Дјевојчице Ева Слијепчевић, Андреа Гудељ, Дуња Палавестра, Анастасија Јанковић  данас су биле посебно срећне јер како заједно кажу, уживале су у кићењу првог божићњег дрвета. Највише има се свидјела прича о Светом Николи и то што су се увјериле да постоји јер им је оставио поклоне у чарапама а и данас преко свештеника послао слаткише.

Извор: Радио Требиње