Daily Archives: 19. јануара 2019.

Богојављење у Требињу

На празник Богојављења у Саборном Храму у Требињу служена је Света архијерејска литургија, којом је началствовао умировљени епископ ЗХиП Атанасије уз саслужење свештенства, ђаконства и вјерног народа ове епархије. Празничну радост је увеличало и крштење дјевојчице Бојане. Владика Атанасије се обратио вjеpнима бесједом. Након Светог Причешћа уприличена је свечана Литија кроз град. Послије освећења ријеке за Часни Крст је запливало 70-ак пливача, од којих је Никола Телебак допливао први до Часног Крста. За све пливаче у епархијском дому је уприличен свечани ручак.

Богојављење у Пребиловцима

На празник Богојављења у Пребиловцима, другу годину заредом организовано је пливање за Часни Крст на Шкрки. Укупно је пливало осам пливача, а ове године први до крста допливао је Јанко Спахић из Тасовчића, док је јединој девојци учесници пливања Елени Цветановски, припао дар нашег добротвора из Подгорице као успомену на овај велики празник.

Радио емисија „У СРЕТАЊЕ ПРАЗНИКУ“ – 12. епизода