Daily Archives: 22. јануара 2019.

Богојављење у Билећи

Обиљежавање Богојављења у Билећи почело је Светом  литургијом у Саборном храму Светог Саве,  коју су служила сва три билећка пароха:  протојереј-ставрофор Небојша Коловић, јереј Данило Боро и јереј Александар Грчић,  уз учешће вјерног народа. У организацији ЦО Билећа пливање за Часни  Крст одржано је  у Билећи по други пут.  Двадесетак храбрих младића пливали су у леденој води Билећког језера. Побједник ове године био је двадесетогодишњи Срђан Леро. Титулу најстаријег учесника и ове године узео је шездесетшестогодишњи Лука Парежанин, а  најмлађи учесник у Богојављенском пливању био је једанаестогодишњи Миљан Дангубић. У  просторијама парохијског дома   је припремљено послужење, као и прикладни поклони са признањима, за све учеснике Богојављенског пливања на Билећком језеру 2019. године.

Празник Богојављења прослављен у Манастиру Тврдош

Празник Богојављења свечано је прослављен у Манастиру Тврдош. Свету литургију служио је јеромонах Порфирије, уз саслужење јерођакона Антонија. Након причешћа вјерних услиједила је свечана литија и велико водоосвећење на ријеци Требишњици.

Крстовдан у Манастиру Тврдош

Умировљени епископ ЗХиП Атанасије началствовао је 18. јануара 2019. године, на Крстовдан, светом архијерејском Литургијом у Манастиру Тврдош. Саслуживали су јеромонах Порфирије и јерођакон Антоније. На крају свете Литургије, владика Атанасије је служио чин великог освећења Крстовданске водице.