Daily Archives: 30. јануара 2019.

Радови на цркви Свете Варваре у Петровом пољу

На храму Свете Варваре у Петровом пољу код Требиња настављени су радови. Тренутно  трају радови на изградњи тријема, а потом ће услиједити радови везани са кровом на храму. Овим путем се захваљујемо свима који су помогли наставак градње храма.

јереј Душко Шаровић

Свети Сава у Метковићу

Дјеца и вјерници Метковске парохије окупили су се у недељу 27.01.2018. на Свету Литургију да прославе нашег првог Архиепископа Светог  Саву.  Након свете Литургије коју је служио парох Метковски Борис Чоловић, преломљен је славски колач. Дуго година, или већ традиционално, дјеца својим гласовима пјевају и рецитују у част Св. Саве. Тако су и ове године дјеца сабрана у храму узносила химну и пјесме нашем светитељу Сави. Након рецитовања дјеци су подијељени пригодни дарови. Ове године кума славе била је Ксенија Арнаут.