Daily Archives: 17. марта 2019.

Недеља Православља у Љубињу

Прва недеља Часног поста- Недеља Православља свечано је прослављена у Љубињу. Вјерни народ Парохије љубињске са радошћу је испунио Храм Рођења Богородице у жељи да се причести Господом.

Недеља Православља у Чапљини

Прве седмице Великог и Часног поста на парохији чапљинској служена су великопосна богослужења, а о спомену светог Теодора Тирона и у Недељу Православља, служена је света Литургија у Саборном храму Вазнесења Господњег у Чапљини и у храму Успења Пресвете Богородице у Габели. Богослужењу је присуствовао велики број верника који су се причестили Телом и Крвљу Христовом. На крају службе најмлађи су изнели иконе на целивање настављајући православни обичај за Недељу Православља.

Света Литургија у Теодорову суботу у Требињу

У Теодорову суботу, 16. марта 2019. године, у Саборном храму у Требињу, служена је Света Литургија којом је началствовао јереј Милош Ловрић, парох парохије осме требињске, уз саслужење свештенства Саборног храма. Вјерни народ испунио је наш храм учествујући у Светој Евхаристији и причестивши се Светим Тајнама Христовим.

Теодорова субота у Врањскима

Како се и свих ових година народ окупљао у Врањским на Теодорову суботу да би присуствовали Светој Литургији, тако су се сабрали и ове године у прву недјељу поста у цркви Св. Козме и Дамјана. С обзиром да је било лијепо вријеме, ове године су празник дочекали у мало већем броју и са више дјечице него иначе. Мала црква је била скоро пуна а након завршене службе, сви су остали још мало да се друже са својим парохом Александром Грчићем у порти храма.